Menu

EĞİTİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ

ANASAYFAKURUMSALEĞİTİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
ANASAYFAKURUMSALEĞİTİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
single image
Sayın velilerimiz sevgili öğrenciler,
          2013-2014 Ders yılının başladığı bu günlerde yeni bir heyecan duygusu içinde okula başladığımızı ifade etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Ülkenin geleceği sevgili gençler amacımız; kendi kendine yetebilen, paylaşımcı, yurtsever, çalışkan milli ve manevi değerlere saygılı üreten, katma değer yaratan bireyler yetiştirmektir. Hayallerimizin hakikat olabilmesinin tek yolu ilimdir. İlim ışıktır yolumuzu aydınlatacaktır.
         Muhterem velilerimiz, çocuklarımızın başarısı için, okul – aile işbirliğinin önemini asla unutmamalıyız. Yarınımızı imar ve inşa ederken elbirliğiyle evlatlarımız daha bilinçli, daha arzulu emin adımlarla yürüyecektir. Okul, aile ve çevre birlikteliği güvenle yarınları hazırlayacaktır.
         Sayın öğretmenler, bizlere emanet edilen ülkenin geleceği çocuklarımızı ilmin ve fennin gösterdiği istikamette hazırlanmalarını sabırla izleyip başarılı olmalarını desteklemeliyiz.
         Okul hayata hazırlar. Sınıf öğretmeni, ders öğretmeni, rehber öğretmen olarak çok şey başarabiliriz.
Öğrencilerin, okul içi eğitsel faaliyetlere katılmalarını sosyal çalışma gruplarında görev almalarını teşvik etmeliyiz. Sporda ferdi ve takım çalışmalarına destek vermeliyiz. 
Gençlerimiz disiplinli çalışmayı öğrenmeli, aldığı görevin gereğini en iyi yapmanın onur meselesi olduğunu idrak etmelidir. Kimlikli bireyin her zaman her yerde sevgi ve saygı göreceğini bilmelidir.
Ailesine saygı ve şükran duygularını davranışlarıyla göstermelidir. 
Özel İngiliz Kültür Koleji Eğitim Kurumlarının tamamında eğitim ve öğretim hizmetleri uzman kadrosuyla geleceğimizin teminatı çocuklarımıza başarı için destek vermeye devam edecektir.
Saygılarımızla.
 
                               Halit RENGİN
                     İngiliz Kültür Koleji Diyarbakır
                           Genel Koordinatörü