Menu

Fen Lisesi

Fen Lisesi

posted in Lise

Biz liseye ‘’ÜNİVERSİTE HAZIRLIK OKULU’’ diyoruz.

Lise yılları bireylerin geleceklerinin kendi tercih ve çalışmalarıyla doğrudan şekillendiği, yetişkinliğe geçiş yıllarıdır. Gelecekle ilgili yönlendirme ve doğru tercihlerin belirlenmesi için, üniversite hazırlıklarının 9. Sınıf'ta başladığı İngiliz Kültür Kolejinde temel amaç, öğrencilerinimizi hem akademik hem de sosyal yönden, ulusal ve uluslararası toplumların değerli bireyleri olarak yetiştirmektir.

Üniversiteye 4x4 Hazırlık

İngiliz Kültür Koleji’nde uygulanan Üniversite Hazırlık Okulu programı, standart bir okul ya da dershane eğitimine kıyasla, öğrenciye çok daha fazla avantaj sağlamak için tasarlandı. Bu program sayesinde öğrencilerin okul dışında dershane, özel kurs, rehberlik, danışmanlık vb. takviyeler almasına kesinlikle gerek kalmaz. Tüm eğitim çalışmaları okulda yapılacağı için, öğrenci ders dışı saatlerini ve hafta sonunu ailesine ve sosyal yaşamına ayırabilir. Üniversite Hazırlık Okulu programı sınav hazırlığını 4 yıla yayarak, öğrenci ve velinin sınav kaygısını ortadan kaldırır. 

Üniversite Hazırlık Okulu programı öğrencileri sadece sınava değil, üniversiteye de hazırlayan zengin bir içeriğe sahiptir. 9. Sınıftan 12. sınıfa kadar olan 4 yıllık süreye yayılan program 4 ana modülden oluşur;


  1. Üniversite Sınavına Hazırlık
  2. Akademiye Hazırlık
  3. Kariyer Koçluğu ve Akademik Danışmanlık
  4. Akademik İngilizce
21 12, 17